Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Jaki wpływ na nasze samopoczucie i ciało ma poranny trening??

27.09.2023 14:36

 

Oto kilka korzyści, z którymi musisz się zapoznać! 

 • Po porannym treningu będziesz bardziej czujny i będziesz mieć więcej energii.
 • Twoje ciało naturalnie wytwarza więcej tzw. hormonu stresu, czyli kortyzolu z samego rana. Dzięki temu będziesz mieć więcej zapału. Wieczorem poziom kortyzolu jest najniższy, aby umożliwić ci spokojny sen.
 • Poczujesz się szczęśliwszy.
  Endorfiny, serotonina i norfenylefryna to neuroprzekaźniki wytwarzane przez ciało podczas aktywności fizycznej. Ich obecność pomaga utrzymać dobre samopoczucie. Nie bez powodu są nazywane hormonami szczęścia.
 • Pomożesz swojemu sercu
  Badania wskazują, że wczesne treningi mogą również przynieść korzyści osobom z wysokim ciśnieniem krwi. Według naukowców ranek to najlepsza pora na ruch dla wszystkich zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Możesz np. zaplanować poranne spacery.
 • Spalisz więcej kalorii.
  Jeśli zaczniesz dzień od krótkiego treningu interwałowego, będziesz spalać kalorie jeszcze długo po jego zakończeniu. Co ciekawe, każda aktywność fizyczna pomaga rozkręcić metabolizm po nocnym odpoczynku. Różnica w spalaniu kalorii może ponoć sięgać aż 150 kcal. To się opłaca.
 • Będziesz lepiej spać.
  Jeśli dotychczas zostawiałeś trening na wieczór, by móc po nim paść prosto do łóżka, pora zmienić plany. Intensywny ruch i jego wpływ na organizm sprawi, że poziom kortyzolu, który powinien wieczorem spadać, znów się podniesie. Jeśli przełożyć ćwiczeni na rano, dobrze spożytkujesz uzyskaną tak energię, a wieczorem będziesz łatwiej zasypiać.

 

Jeśli ćwiczysz wieczorem, zawsze planuj trening co najmniej 90 minut przed snem, aby twoje ciało się wyciszyło.

 

Poranny trening = Moc korzyści


Nasze instruktorki zapraszają na poranne zajęcia CYCLINGu????‍♀️????


Paulina Józefczyk PONIEDZIAŁEK, godz. 9:00????
Klaudia Łagocka ŚRODA, godz. 9:00