Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Częstujemy plackami z serkiem wiejskim

02.12.2021 11:34

Dziś Dzień Placków. Czas zatem na coś apetycznego…

 

Dzień Placków to możliwość jedzenia ich w każdej wersji, czyli na słodko, na słono, z sosem i suche oraz w wielu innych kompilacjach. Placki są pyszną i tanią potrawą, a w ich dzień można zjeść ich niebotyczne ilości. Dla naszych klientów mamy przepis prosto od Sandry i Agnieszki. A że jeszcze w tym miesiącu obchodzimy Dzień Serka Wiejskiego (30 grudnia), to mamy idealną kompilację :)

 

Placki z serkiem wiejskim

 

Czas przygotowania: 10 minut
Czas smażenia placków: 15 minut
Liczba porcji: 12 placków
Kaloryczność kcal: 80 w 1 placku

 

Składniki:
- małe opakowanie serka wiejskiego - 200 g
- 80 g mąki pszennej tortowej - niecałe pół szklanki
- 2 średniej wielkości jajka
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki masła lub oleju kokosowego do smażenia placków

 

Sposób przygotowania:
Do miski wbij jajka oraz całe opakowanie serka wiejskiego o pojemności 200 g. Wymieszaj składniki przy pomocy rózgi kuchennej. Dodaj mieszankę mąki z proszkiem do pieczenia. Wszystkie składniki wymieszaj dokładnie łyżką.
Nagrzej dobrze patelnię na średniej mocy panika. Poczekaj cierpliwie nawet kilka minut i dodaj na patelnię łyżeczkę masła klarowanego lub oleju kokosowego.
Na dobrze nagrzaną patelnię daj po pełnej łyżce stołowej ciasta na jednego placka o średnicy około 7 cm. Placki smaż na średniej mocy palnika. Jedna strona potrzebuje około minuty do półtorej. Placki są gotowe do przewrócenia, gdy urosną i zrobią się od spodu lekko rumiane. Przewróć placka na drugą stronę i smaż około 30 do 60 sekund.